20 yaşındaki gence zorla cinsiyet değiştirme ameliyatı yapıldı: Seni kadına dönüştürdüm, nikahı hazırladım

Hindistan‘ın Uttar Pradesh eyaletindeki bir köyde yaşayan 20 yaşındaki Mücahid adlı genç adamın hayatı, başına gelen olayla tepetaklak oldu. Kendisini acil bir tıbbi durumla karşı karşıya olduğuna inandıran bir adam tarafından cinsiyet değiştirme operasyonuna zorlandığını iddia eden Mücahid, yaşananların ardından gözlerini hastanede kadın olarak açtı.

UYANDIĞINDA CİNSEL ORGANI YOKTU

İsminin Omprakash olduğu öğrenilen kişinin uzun süre tehdit ve tacizine maruz kaldığını ifade eden Mücahit, acilen ameliyat olması gerektiğine inandırılarak 3 Haziran’da Muzaffarnagar Tıp Fakültesi’nde bir operasyon geçirdi ve operasyon sonrasında cinsel organının olmadığını fark etti.

“SENİ ERKEKTEN KADINA DÖNÜŞTÜRDÜM, NİKAHI HAZIRLADIM”

Mücahit, Omprakash’ın kendisine “Seni erkekten kadına dönüştürdüm ve artık benimle yaşamak zorundasın. Sana bir avukat ayarlayıp mahkeme nikahı hazırladım. Şimdi babanı vuracağım ve senin payına düşen araziye benim adım verilecek ve sonra onu satıp Lucknow’a gideceğim” dediğini söyledi.

ŞÜPHELİ TUTUKLANDI, AMELİYATI YAPAN DOKTORLAR ARAŞTIRILIYOR

Yaşananlar üzerine polis, Omprakash’ı tutukladı ve olaya karışan doktorları araştırmaya başladı. Yaşanan travmatik olay sonucunda hayatı ciddi şekilde etkilenen Mücahit için tazminat da talep edilecek.

MÜCAHİT’E ONLARCA TEHDİTTE BULUNMUŞ

Şüphelinin, Mücahit’i toplum ve ailesi tarafından dışlanacağı için onunla yaşamak zorunda kalacağına ikna etmeye çalıştığı ve Mücahit’in babasını öldürme ve aile arazisine el koyma tehdidinde bulunduğu da iddialar arasında yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x